Černo-bílý kocourek Fusík pochází ze skupiny koček v ulici Na Knížecí. Kočky tam žily v areálu, který se nyní ruší a kočka tam již nemohou být. Fusík je narozen asi v roce 2015. Fusík je zatím bázlivý kocourek, který se učí soužití s člověkem. Je hodný, nenáročný a vděčný. Mazlit se ale nechce. Fusík je kamarádský ke kočkám, proto je vhodný jako kamarád k druhé kočce v rodině. Je vhodný do domku se zahradou, rád by chodil ven. Hledá klidný domov a trpělivé, hodné lidi, kteří by na něho nespěchali a nechali ho žít vedle sebe.

Černá dlouhosrstá kočička Nelly pochází ze skupiny koček v ulici Na Knížecí. Kočky tam žily v areálu, který se nyní ruší a kočka tam již nemohou být. Nelly je narozena asi v roce 2016. Nelly je hodná a mírná kočička, která se ale ještě bojí a učí se soužití s člověkem. Dobře si zvykla v bytových podmínkách a je zde spokojená. Nelly má ráda ostatní kočky, proto je vhodná jako kamarádka k druhé kočce v domácnosti. Je šikovná a hravá, ráda papá, nechá se pohladit, ale více mazlit se zatím nechce. Je vhodná k hodným lidem s trpělivým přístupem, kterým nebude vadit, že Nelly není zatím mazlivá kočička.

Kouřová kočička Beatka pochází z jedné vesnice na Berounsku. Narodila se asi v roce 2016. Je hodná, mírná, má spíše submisivní povahu. Ráda se mazlí, ale je ještě trochu nesmělá. Beatka je klidná kočička a je vhodná do klidné, stabilizované rodiny, bez malých dětí a dalších zvířat. Beatka je vhodná do bytu, protože nyní je také v bytovém depozitu, kde si dobře zvykla a je zde spokojená. Je vhodná tam, kde jsou lidé více doma. Má ráda lidskou společnost.

Johanka se narodila asi v srpnu 2018. Hodní lidé ji našli, společně s brášky Jeníkem a Justýnkem, v jedné tovární hale. Johanka je mírná, něžná kočička. Zpočátku se bála, ale svůj strach již překonala. Johanka je milá, mazlivá a hodná kočička. Johanka si ráda hraje, miluje své dva brášky. Johanka je vhodná pouze do bytových podmínek. Společná adopce Johanky s jedním z jejích brášků by Johance udělala radost. Za kočičí kamarádku či kamaráda by Johanka byla v novém domově vděčná.

Justýnek se narodil asi v srpnu 2018. Hodní lidé ho našli, společně s bráškou Jeníkem a sestřičkou Johankou, v jedné tovární hale. Justýnek je menší než Jeník a také byl zpočátku bojácný, ale už není. Justýnek je přítulný, ještě trochu lekavý, ale hodný a vděčný kocourek. Justýnek si rád hraje, nejraději s bráškou Jeníkem či sestřičkou Johankou. Justýnek se hodí do bytových podmínek, venku u domku by se ztratil. Dobře zvykl v bytě a je zde spokojený. Byl by šťastný, kdyby mohl do nového domova odejít se svou sestřičkou Johankou či bráškou Jeníkem, ale není to podmínkou. Justýnek má r&aacu te;d ost atní kočky, proto by v novém domově uvítal kočičího kamaráda.

Jeník se narodil asi v srpnu 2018. Hodní lidé ho našli v jedné tovární hale společně se sourozenci. Jeník byl zpočátku bojácný, ale to již překonal a je z něho milý a mazlivý kocourek. Je hravý, dobře papá, má rád svou sestřičku Johanku a brášku Justýnka. Jeník je vhodný do bytových podmínek, protože si dobře zvykl v bytovém depozitu a je zde šťastný. Nejraději by byl, kdyby mohl do nového domova odejít se svou sestřičkou či bráškou, ale není to podmínkou. Jeník je kamarádský ke kočkám, proto by v novém domově uvítal dalšího kocourka či kočičku.

Asi 3 letá, černá kočička Luci je hodná, mírná a vděčná kočička. Pochází ze skupiny koček, které žily v Praze 5, v ulici Na Knížecí, v tamním průmyslovém areálu. Areál se ruší, kočky by tam zahynuly, proto jsme je převzaly do péče. Luci se ještě trochu bojí při vztahu k člověku, ale dělá pokroky. Dobře si zvykla v bytě. Strašně ráda papá, při jídle je hned vaše. Je vhodná jak do domku se zahradou, tak i do bytu, protože Luci je v bytě také šťastná. Může být adoptována i k druhé kočce v rodině, je zvyklá na společnost koček. Může být i kočičím jedináčkem, pokud jí lidé zajistí svůj zájem a péči. Luci je zdravá a čistotná kočička. Zpočátku bude potřebovat trpělivý přístup.

Theo, kocourek nalezený v jedné vesnici na Berounsku, se narodil v roce 2018. Theo je mírný, moc hodný, ještě trochu nesmělý kocourek. Theo se rád mazlí, vydrží se chovat jakkoliv dlouho, hlasitě přede spokojeností. Je ale zatím nesmělý vůči dalším kočkám a vůči změnám. Nabízíme ho do klidné domácnosti bez dalších koček a jiných zvířat. Theo má hezký kožíšek s delší srstí, kartáčování mu nevadí. Theo by byl spokojený tam, kde jsou lidí více doma a kde se s ním budou mazlit. Není vhodný do rušné rodiny a k dětem, bál by se hluku a vzruchu. Theo je vhodný pouze do bytových podmínek.

Černo-bílá kočička Mia se narodila asi v roce 2014. Mia je zlatíčko. Je milá, klidná, hodná, mazlivá a vděčná. Pochází ze skupiny koček, které žily v Praze 5, v ulici Na Knížecí, v tamním průmyslovém areálu. Areál se ruší, kočky by tam zahynuly, proto jsme je převzaly do péče.

Mia si rychle a dobře zvykla v bytových podmínkách. Ráda papá, mazlí se a je vděčná za teplo domova. Je vhodná jak do domku se zahradou, tak i do bytu, protože jsme zjistili, že Mia je doma v teple spokojená.

Může být adoptována i k druhé kočce v rodině, je zvyklá na společnost koček. Může být i kočičím jedináčkem, pokud se jí lidé budou věnovat a budou se s ní mazlit.

Mia je zdravá a čistotná kočička.

Artur, kocourek narozený v srpnu 2018, k nám přišel společně se sestřičkou Bibiankou z jedné vesnice na Berounsku. Artík je milý kocourek, prvotřídní mazlíček do bytu (a do postele). Je roztomilý, hravý a vůči své sestřičce Bibiance nesmírně hodný a kamarádský. Má Bibianku moc rád. Proto by společná adopce Bibianky a Artura byla pro obě koťata velkou životní výhrou. Ale společná adopce není podmínkou umístění. Artík je vhodný do bytových podmínek, protože nyní je vychovávaný v bytě. Je hodně přítulný, proto potřebuje rodinu, kde se mu budou lidé věnovat a hrát si s ním. Druhý kocourek či kočička v rodině jsou vítaní.

Bibianka, kočička narozená v srpnu 2018, k nám přišla společně s bráškou Arturem z jedné vesnice na Berounsku. Bibianka je povahově zlatíčko, mazlivá a přítulná kočičí holčička. Je hravá, bystrá, vše chce prozkoumávat. Miluje brášku Artura, proto by společná adopce Bibianky s Arturem byla pro obě koťata přínosná. Ale není to podmínkou. Bibianka je vhodná do bytových podmínek, protože nyní je vychovávaná v bytě. Je kontaktní, proto potřebuje rodinu, kde se jí budou lidé věnovat a hrát si s ní. Druhá hodná kočička v rodině je vítaná.

Sean pochází z chatové osady na Zbraslavi. Narozen je asi v srpnu tohoto roku. Narodil se tam toulavé kočičce. Sean se zatím bojí a nechce se nechat hladit, ale je hravý a družný. Učí se kontaktu s lidmi. Má rád ostatní koťata, dovádí s nimi a je vůdce skupinky. V dospělosti bude asi dominantní kocourek Je vhodný jen do bytových podmínek, kdyby byl u domku a chodil ven, ztratil by se. Dobře se hodí jako kamarád k domácímu kocourkovi nebo kočičce. Je kamarádský a hodný ke kočičkám.

Uhlíček pochází z chatové osady na Zbraslavi. Narozen je asi v srpnu. Narodil se tam toulavé kočičce. Uhlík je zatím bojácný kocourek, ale je hravý a veselý. Učí se kontaktu s lidmi. Má rád ostatní koťata a dovádí s nimi. Je vhodný jen do bytových podmínek, kdyby byl u domku a chodil ven, ztratil by se. Dobře se hodí jako kamarád k domácímu kocourkovi nebo kočičce. Je družný a kamarádský ke kočičkám.

Májinka pochází z chatové osady na Zbraslavi. Narozena je asi v srpnu. Narodila se tam toulavé kočičce, její bráška je Uhlíček. Májinka je bojácná kočička, ale je zvídavá a roztomilá. Nyní se učí poznávat lidi a nebát se jich. Miluje ostatní koťata a hledá u nich oporu. Největší oporou je jí Uhlíček, který se o ní stará. Jsou na sebe hodně napojeni, stále jsou vedle sebe, spinkají spolu. Májinka se hodí jen do bytových podmínek, protože v domku s možností chodit ven, by utekla a ztratila se. Májinka bude hodnou kamarádkou domácí kočičce či kocourkovi.

Sněžánek ke mě dorazil až z jižní Moravy. Sněžánek pochází z nevyhovujícího prostředí, kdy ho lidé nechali před domem bez jídla a pití. Přežíval tam, občas chodil žebrat k místnímu obchodu s potravinami. Sněžánek je velmi kontaktní a mazlivý kocourek, který nezanevřel na lidi. Je vhodný do bytu i domku se zahradou, ale pouze jako kočičí jedináček. Ostatní kočky totiž nemá rád a je na ně zlý. K lidem je úžasně vstřícný a jeho oddanost je podobná psí oddanosti. Sněžánek má potravní alergii, proto musí jíst pouze hypoalergenní krmení.

Mikinka ke mě přišla z jedné vesnice za Prahou. Sociálně slabí občané se museli vystěhovat a Mikinka by skončila na ulici. Mikinka je zdravá, asi 5 letá kočička. Mikinka má jedno ouško kratší, jakoby useknuté, zřejmě se jedná o starý úraz, možná jí ouško ukousl pes. Je to ale jen kosmetická vada, žádné onemocnění. Mikinka je zlatíčko, drobná, vrnící kočička, stále se šmajchlující a vděčně ducající hlavičkou. Mikinka není průbojná kočička a u mě se zatím bojí ostatních kočiček. Schovává se před nimi. Určitě by byla šťastná jako jediná kočička v domácnosti. Mikinka je vzhledem ke své drobné postavičce vhodná jako bytová kočička. Bude jí dobře v teple a bezpečí domova. Ven se nehodí. Mikinka je zatím 1x očkovaná.

Černý, asi 6 letý, kocourek Bobešek je velký a hodný kocour. Pochází z jedné vesnice u Dobříše, kde byl bezprizorným kocourkem, který se narodil divoké kočce bez domova. Bobeš je poloplachý kocour, jehož povaha je ovlivněna prostředím, z kterého pochází. K lidem, co zná, je přátelský a rád se nechá pohladit. Cizích lidí se bojí, stresuje ho neznámé prostředí a cizí lidé. V novém domově bude potřebovat trpělivý přístup a čas, aby si zvykl na nové prostředí a nové lidi. Je mírný a klidný. Je vhodný pouze do bytových podmínek, žije v bytě a venku by si už nezvykl. Je velice kamarádský k druhým kocourům a proto musí mít v novém domově kočičího kamaráda. Bobešek je kastrovaný a očkovaný. Pokud by se vám zalíbil, volejte na telefon 737 486 474. Nebo pište na email djavurkova@volny.cz

5 letá kočička Anna pochází ze stavebnin na Dobříši. Žila tam s kocourem Jakubem jako venkovní, nikomu nepatřící kočka. Rodila pravidelně koťata, která pak vlivem špatných podmínek umírala. Aničku, Jakuba i poslední vrh koťat jsem odchytila. Koťata již nové domovy našla, Anička a Jakub ještě ne. Anička je moc hodná kočička, mírná a vděčná. K lidem je Anička zatím ostýchavá, ale již se nechá hladit a líbí se jí to. Asi zažila zlé časy jako venkovní kočka bez domova. Snažím se jí přesvědčit, že všichni lidé nejsou zlí. Jde to sice po malu, ale vím, že Anička již brzy pochopí, že jí už nebude nikdo ubližovat. Anička bude potřebovat klidnou rodinu, která k ní bude mít trpělivý, empatický přístup. Je kastrovaná a očkovaná.

2 letý kocourek Davídek je hodný a hravý kocourek. Pochází z ulice, je trochu opatrný ve vztahu k člověku. Davídek si u mě již dobře zvykl. Je spokojený, hraje si, lehává na posteli či křeslech, dobře a rád papá. Nechá se hladit a začíná se chovat. A již také hlasitě přede. Vím, že Davídek by byl rád hlazený a mazlený, ale stále přemýšlí - není to nebezpečné? Kdyby takový nebyl, na ulici by nepřežil. Tak se snažím, aby se postupně stále více a více osměloval. Jde mu to dobře, je chytrý kocourek. Davídek je krásný koco urek, je plně očkovaný a kastrovaný. Davídek potřebuje citlivého člověka, protože i on je citlivý. Potřebuje hodného kočičího kamaráda, nejraději kocourka stejného věku jako je on sám. Potřebuje najít klidnou domácnost s vnímavými lidmi, kteří budou pokračovat v tom, co já započala, v citlivé převýchově pouličního opatrného kocourka. Je vhodný pouze do bytových podmínek.

Kocour Jakub pochází ze stavebnin na Dobříši. Žil tam společně s kočkou Annou, stal se otcem čtyř koťat: Babetky, Michalky, Míšánka a Mikuláška. Ve stavebninách kočky sice zaměstnanci krmili, ale majitel stavebnin je tam nechtěl. Jakub je hodný, velký, krásný a zdravý kocour. Jen je stále opatrný ve vztahu k člověku. Je mladý, asi 3 letý, kastrovaný. Je zřejmě křížený s mainskou mývalí kočkou, protože má povahu tohoto plemene. Chodí za mnou jako pejsek. Dívá se na mě oddaně. Ale bližší kontakt se mnou zatím nevyhledává. Snažím se mu trp ělivě a nenásilně vysvětlovat, že je u mě v bezpečí. Myslím, že to již ví. Jen to pohlazení mu zatím dělá problémy, vždy uhne. Ale již uhýbá stále pomaleji. Hledám pro něho trvalý, klidný domov. Domov, kde na něho lidé nebudou spěchat, kde pochopí jeho opatrnou povahu. Má velmi rád kočky, proto by v novém domově měl být jeden kočičí kamarád či kamarádka.