Kočky k adopci

Spolek na ochranu zvířat Dobříšsko, z.s. email: djavurkova@volny.cz telefon: 737 486 474

Fio banka: transparentní účet 2301320170/2010

www.facebook.com/kockydobrissko/

Adopce je možná na základě adopční smlouvy a zaplacení adopčního poplatku.

V adopční smlouvě se nový majitel zavazuje řádně se kočičku starat, pravidelně ji očkovat, pokud ještě není kastrovaná z důvodu věku, tak ji nechat v dospělosti vykastrovat, a v případě změny zdravotního stavu nahlásit tuto změnu telefonicky nebo písemně NEPRODLENĚ našemu spolku.

Pokud majitel adoptovanou kočku již nechce mít, zatelefonuje nám a my ji od něho převezmeme zpět. V žádném případě není možné, aby kočku předával třetí osobě.

Všechny tyto podmínky adopce průběžně kontrolujeme.

Modřinka 2 měsíční odčervená

Modřinka k nám přišla společně se Sazinkou, svojí sestřičkou. Modřinka je přítulná a hravá kočička. Připravujeme ji do adopce, zatím je 1x odčervená. K odběru bude po očkování.


Sazinka 2 měsíční odčervená

Sazinka k nám přišla společně s Modřinkou, svojí sestřičkou. Sazinka je mazlivá a hravá kočička. Připravujeme ji do adopce, zatím je 1x odčervená. K odběru bude po očkování.


Bertík 1 měsíční odčervený

Malý Bertík je jedním ze čtyř koťat, která k nám dorazila z jedné vesnice. Maminku se zatím nepodařilo odchytit, ale pracujeme na tom. Bertík je mazlivý a hravý kocourek. Připravujeme ho do adopce, zatím je 1x odčervený. K odběru bude po očkování.


Bořík 1 měsíční odčervený

Malý Bořík je jedním ze čtyř koťat, která k nám dorazila z jedné vesnice. Maminku se zatím nepodařilo odchytit, ale pracujeme na tom. Bořík je přítulný a hravý kocourek. Připravujeme ho do adopce, zatím je 1x odčervený. K odběru bude po očkování.


Doubravka 1 měsíční odčervená

Malá Doubravka je jedním ze čtyř koťat, která k nám dorazila z jedné vesnice. Maminku se zatím nepodařilo odchytit, ale pracujeme na tom. Doubravka je mazlivá a hravá kočička. Připravujeme ji do adopce, zatím je 1x odčervená. K odběru bude po očkování.


Dorotka 1 měsíční odčervená

Malá Dorotka je jedním ze čtyř koťat, která k nám dorazila z jedné vesnice. Maminku se zatím nepodařilo odchytit, ale pracujeme na tom. Dorotka je hravá, přítulná a hodná kočička. Připravujeme ji do adopce, zatím je 1x odčervená. K odběru bude po očkování.


Silky 3 letý Kastrovaný, očkovaný

Černo - bílý kocourek Silky k nám dorazil od paní majitelky, která již kocourka nemohla mít vlivem nepříznivé životní situace. Silky je hodný a mírný kocourek a rád se mazlí. Je spíše submisivní, bojí se ostatních koček. Je vhodný do bytových podmínek, nikdy nechodil ven.


SAtín 3 letý Kastrovaný, očkovaný

Rezavo-bílý kocourek Satín k nám dorazil od paní majitelky, která již kocourka nemohla mít vlivem nepříznivé životní situace. Satín je zatím vystrašený, zatím se bojí a nechce na sebe nechat sáhnout. Dle paní majitelky byl ale u ní mazlivý, tak čekáme, kdy se jeho strach zlomí a začne se mazlit. Je vhodný do bytových podmínek, nikdy nechodil ven.


Hup 8 týdenní očkovaný


Černo-bílý kocourek Hup je sirotek, maminka kočka zemřela. Hup je hravý, přítulný a veselý kocourek, který je rád na světě. Připravujeme ho do adopce, byl odčervený a je již 1x očkovaný.


Hop 8 týdenní očkovaný

Černo-bílý kocourek Hop je, stejně jako Hup, sirotek, maminka kočka zemřela. Hop je hravý, přítulný a veselý kocourek, který je rád na světě. Připravujeme ho do adopce, byl odčervený a je již 1x očkovaný.


Galina 7 letá kastrovaná

Galina k nám přišla z jednoho kravína, z vesnice za Prahou. Přitoulala se tam asi před 3 měsíci. Hodná paní ji krmila, ale Galina strádala, nebyla zvyklá na život toulavé kočky. Paní nás kontaktovala a kočičku Galinu jsme přijali do péče. Galina je nesmírně hodná a mazlivá kočka. Je zřejmě křížená s mainskou mývalí kočkou, je velká, má robusní postavičku s velkými tlapami. Byly jí chirurgicky ošetřeny zoubky, protože je měla v zánětu a shnilé. Byl jí odstraněn nádor v oušku, vše dopadlo dobře. Galinka je v rekonvalescenci, čeká ji očkování a poté se bude rozhlížet po novém domově. Je vhodná pouze jako jediná kočka v rodině a pouze do bytových podmínek.


Charlie 6 letý kastrovaný, očkovaný

Charlie k nám přišel od majitelů, kteří ho již nemohli mít z důvodu alergie v rodině. Charlie je moc hodný kocourek, přítulný a mazlivý. Je mírné povahy, spíše submisivní, vhodný jako kočičí jedináček. Dosud žil pouze v bytě, proto ho nabízíme také do bytových podmínek. Do klidné rodiny, bez malých dětí a dalších zvířat. Charlie je zdravý kocourek, střední postavičky, s hezkým černým kožíškem.


mína 6 letá

Kastrovaná, očkovaná

Mína k nám přišla společně s Týnou. Obě kočičky žily u staré paní, která ale musela odejít z důvodu vážné nemoci do nemocnice. Již se o kočičky nebude moci déle starat. Proto jsme je přijali do péče. Mína je asi 6 letá kočička, je kastrovaná, ale očkovaná není. Je mazlivá, hodná a klidná. Je v dobré zdravotní kondici, jen je nyní smutná, protože se jí stýská po paní a po svém bývalém domově. S kočičkou Týnou hodně kamarádí, tak se budeme snažit najít oběma kočičkám společný domov.Týna 8 letá

Kastrovaná, očkovaná

Týna k nám přišla společně s Mínou. Obě kočičky žily u staré paní, která ale musela odejít z důvodu vážné nemoci do nemocnice. Již se o kočičky nebude moci déle starat. Proto jsme je přijali do péče. Týna je asi 8 letá kočička, je kastrovaná, ale očkovaná není. Je přítulná, klidná a hodná. Je v dobré zdravotní kondici, jen je nyní smutná, protože se jí stýská po paní a po svém bývalém domově. S kočičkou Mínou hodně kamarádí, tak se budeme snažit najít oběma kočičkám společný domov.
Filísek 2 letý Kastrovaný, očkovaný


Filísek se toulal na parkovišti před Penny Marketem, nikomu nepatřil, nikdo ho nehledal. Proto jsme ho přijali do péče. Jak se dostal na parkoviště, to nevíme, možná se ztratil, možná ho tam někdo vyhodil. Filísek je moc hodný a vděčný kocourek. Je přítulný, velký mazlík a závisláček na člověku. Filísek je vhodný do rodiny, kde si s ním budou lidé hrát a kde se s ním budou mazlit. Mazleníčko si Filísek moc rád užívá.


Pumpík 11 měsíční Kastrovaný, očkovaný

Pumpík se objevil u benzínové pumpy. Pumpík je odrostlé kotě, zřejmě se narodil loni v létě. Pumpík je hravý, aktivní, lehce přítulný, hodný, přátelský. Hledá domov (nejraději v posteli 😁- viz. foto). Je již kastrovaný a očkovaný. Pumpík si chce stále hrát, trošku zlobí ostatní kočky, něžně je prohání, jako dospívající kocouří kluk. Největším parťákem je mu Mikeš, stejně starý kocourek. Pumpík by určitě chtěl v novém domově kamaráda, spíše sebevědomého kocourka, submisivní kočičku by mohl trošku mučit 😁. Pumpík je vhodný do bytových podmínek, myslíme si, že než skončil u benzínové pumpy, byl kocourek "byťáček". Alespoň okamžitě znal záchůdek, prošel si u nás byt a s elegantní samozřejmostí vlezl do postele (a tam už převážně zůstává, tedy pokud si zrovna nehraje či nejí). A Pumpík jí moc a moc rád. Hledáme pro něho proto majitele, kteří nešetří na jídle. Protože hladový Pumpík jeví známky neklidu. Když se mu něco nelíbí, např. má hlad, jemně nás upozorní mírným kousnutím. Pumpík má totiž jasno: on je alfa kocourek, my lidé jsme tu od toho, abychom se o něho starali. Myslím, že Pumpík není vhodný k menším dětem, ale ty větší a rozumné už bere. Pumpík je zvyklý na naši fenku Estu a má k ní neutrální vztah, takže může být adoptován i do rodiny s hodným psem. Pokud si adoptujete Pumpíka, budete mít věrného, rovnocenného kamaráda už navždycky. Pumpík je totiž vděčný kocourek, který vás nikdy neopustí. A totéž očekává od vás. Vzájemný vztah.


Mikeš 11 měsíční kastrovaný, očkovaný

Mikeš se potuloval v jedné vesnici u Dobříše. Žádný domov neměl, ale jako kotě zřejmě ano. Protože Mikeš je naprostý pohodář a mazlík. Určitě vyrůstal s lidmi a proto má lidi moc rád. Je akční, hravý, trochu dominantní, rychlý a musí vše stihnout. Je štíhlý, dlouhonohý a dobře mu to skáče. Vyskočí i na vysoké skříně a pak zase ladně seskočí. |A nic nepadá, nic nezničí. Jeho největší kámoš u nás je Pumpík. Když to kluci večer spolu roztočí, ostatní kočky jim jdou raději z cesty. Mikeš je drobný, ale nebojácný. Vytahuje se i na velké kocoury - na Bobeše, Jakuba a další. Rád honí i kočky - Rozárku, Missy.... Prostě to na ně zkouší a měří si s nimi síly. Je asi 14 dní po kastraci, tak si myslím, že se časem zklidní. V novém domově by uvítal kočičího kamaráda ke hrám, nejspíše také nějakého nevycválaného odrostlého kocourka, který by se s Mikešem honil a všechno jeho škádlení by mu oplatil. Mikeš je vhodný do bytových podmínek, protože venku by se ztratil. Je bezelstný a neklidný a nerozpoznal by nebezpečí, které venku číhá. Mikeš je milý a přítulný kocourek, ve vztahu k člověku je něžný, mazlicí a tahací. Takže dětská společnost by Mikešovi nevadila, občasné tahání by snesl. Mikeš je zvyklý na naši fenku, nebojí se jí, občas se o ni dokonce otře. Tak psí společnost by Mikešovi také nevadila. Mikeš je plně očkovaný, vč. očkování proti FELV. Mikeš je ještě kocourek, kterému se formuje povaha. Když si ho adoptujete, můžete si ho vychovat, jak budete potřebovat. Jedno je ale jisté, Mikeš bude vždy blízko vás, protože on prostě bez lidské blízkosti nemůže existovat. Tak jestli doma potřebujete "blízkého" kocourka, kterého nebudete nadlouho nechávat samotného, je Mikeš ten pravý kamarád pro vás. Mikeš je plně očkovaný (proti kočičím nemocem a FELV). Testy FELV/FIV jsou negativní.


Kikinka 1 roční kastrovaná, očkovaná

Kikinka k nám přišla z jedné vesnice u Dobříše. Kikinka je hodná, klidná, mírná, ale ještě bojácná kočička. Kikinka se učí soužití s člověkem, protože dosud žila jako kočka potulná, na vesnici. Bude potřebovat trpělivý přístup a empatické lidi kolem sebe. Je vhodná jak do bytu, nejraději k druhé hodné kočičce, tak do domku se zahradou, na venkově, na klidném místě. Bude potřebovat čas na zvyknutí si, poté je možné ji vypustit na zahradu.


Fusík 4 letý

kastrovaný, očkovaný

Černo-bílý kocourek Fusík pochází ze skupiny koček v ulici Na Knížecí. Kočky tam žily v areálu, který se nyní ruší a kočka tam již nemohou být. Fusík je narozen asi v roce 2015. Fusík je zatím bázlivý kocourek, který se učí soužití s člověkem. Je hodný, nenáročný a vděčný. Mazlit se ale nechce. Fusík je kamarádský ke kočkám, proto je vhodný jako kamarád k druhé kočce v rodině. Je vhodný do domku se zahradou, rád by chodil ven. Hledá klidný domov a trpělivé, hodné lidi, kteří by na něho nespěchali a nechali ho žít vedle sebe. Fusík je kastrovaný a plně očkovaný.

Lucinka 3 letá

kastrovaná, očkovaná

Černá kočička Lucinka hledá domov, když je zatím ještě bojácná kočička. Lucinka prožila svůj dosavadní život na ulici. Společně s Miou, Nelinkou a Fusíkem žila v průmyslovém areálu v ulici Na Knížecí v Praze 5. Byly tam tesko domky, parkoviště, různé sklady. A kočky. Hodní lidé je tam krmili. Areál se ale koncem léta rušil, do objektu přijely bagry a kočky tak ztratily svůj domov. Přijali jsme je do péče. Lucinka je mírná, hodná, vděčná kočička. Dobře si přivykla na žití v bytových podmínkách. Je ráda za teplo, vlídné zacházení, klid a za plnou misku. Lucinka totiž moc ráda jí. Když jí, nechá se hladit a líbí se jí to. Vůči nám lidem je zatím ještě opatrná, ale už zjistila, že lidé nejsou zlí. Ráda by se mazlila, ale ještě se tak trochu bojí 😃... Má ráda ostatní kočky, je k nim kamarádská a družná. Lucinka je připravená do adopce, je plně očkovaná, kastrovaná, zdravá kočička. Je vhodná do klidné domácnosti, k trpělivým lidem, k druhé domácí kočičce. Pouze do bytových podmínek, u domku by se zaběhla. Lucinka je vhodná pro trpělivé, empatické lidi.

Bobeš 7 letý

kastrovaný, očkovaný

Černý kocourek Bobešek je velký a hodný kocour. Pochází z jedné vesnice u Dobříše, kde byl bezprizorným kocourkem, který se narodil divoké kočce bez domova. Bobeš je poloplachý kocour, jehož povaha je ovlivněna prostředím, z kterého pochází. K lidem, co zná, je přátelský a rád se nechá pohladit. Cizích lidí se bojí, stresuje ho neznámé prostředí a cizí lidé. V novém domově bude potřebovat trpělivý přístup a čas, aby si zvykl na nové prostředí a nové lidi. Je mírný a klidný. Je vhodný pouze do bytových podmínek, žije v bytě a venku by si už nezvykl. Je velice kamarádský k druhým kocourům a proto musí mít v novém domově kočičího kamaráda. Bobešek je kastrovaný a plně očkovaný, včetně očkování proti FELV. Je negativní na nemoci FELV/FIV.

Anička 6 letá

kastrovaná, očkovaná

Kočička Anna pochází ze stavebnin na Dobříši. Žila tam s kocourem Jakubem jako venkovní, nikomu nepatřící kočka. Rodila pravidelně koťata, která pak vlivem špatných podmínek umírala. Aničku, Jakuba i poslední vrh koťat jsem odchytila. Koťata již nové domovy našla, Anička a Jakub ještě ne. Anička je moc hodná kočička, mírná a vděčná. K lidem je Anička zatím ostýchavá, ale již se nechá hladit a líbí se jí to. Asi zažila zlé časy jako venkovní kočka bez domova. Snažím se jí přesvědčit, že všichni lidé nejsou zlí. Jde to sice po malu, ale vím, že Anička již brzy pochopí, že jí už nebude nikdo ubližovat. Anička bude potřebovat klidnou rodinu, která k ní bude mít trpělivý, empatický přístup. Anička je kastrovaná a plně očkovaná. Anička by moc ráda šla do nového domova s kocourem Jakubem, protože se mají rádi.

Davídek 4 letý

kastrovaný, očkovaný

Kocourek Davídek je hodný a mírný kocourek. Pochází z ulice, je trochu opatrný ve vztahu k člověku. Je spokojený, hraje si, lehává na posteli či křeslech, dobře a rád papá. Nechá se hladit. Vím, že Davídek by byl rád hlazený a mazlený, ale stále přemýšlí - není to nebezpečné? Kdyby takový nebyl, na ulici by nepřežil. Tak se snažím, aby se postupně stále více a více osměloval. Jde mu to dobře, je chytrý kocourek. Davídek potřebuje citlivého člověka, protože i on je citlivý. Potřebuje hodného kočičího kamaráda, nejraději kocourka stejného věku jako je on sám. Potřebuje najít klidnou domácnost s vnímavými lidmi, kteří budou pokračovat v tom, co já započala, v citlivé převýchově pouličního opatrného kocourka. Je vhodný pouze do bytových podmínek. Davídek je kastrovaný a plně očkovaný, včetně očkování proti FELV. Je negativní na nemoci FELV/FIV.

Jakub 7 letý

kastrovaný, očkovaný

Kocour Jakub pochází ze stavebnin na Dobříši. Žil tam společně s kočkou Annou, stal se otcem čtyř koťat: Babetky, Michalky, Míšánka a Mikuláška. Ve stavebninách kočky sice zaměstnanci krmili, ale majitel stavebnin je tam nechtěl. Jakub je hodný, velký, krásný a zdravý kocour. Jen je stále opatrný ve vztahu k člověku. Jakub je zřejmě křížený s mainskou mývalí kočkou, protože má povahu tohoto plemene. Chodí za mnou jako pejsek. Dívá se na mě oddaně. Ale bližší kontakt se mnou zatím nevyhledává. Snažím se mu trpělivě a nenásilně vysvětlovat, že je u mě v bezpečí. Myslím, že to již ví. Jen to pohlazení mu zatím dělá problémy, vždy uhne. Ale již uhýbá stále pomaleji. Hledám pro něho trvalý, klidný domov. Domov, kde na něho lidé nebudou spěchat, kde pochopí jeho opatrnou povahu. Má velmi rád kočky, proto by v novém domově měl být jeden kočičí kamarád či kamarádka. Jakub je kastrovaný a plně očkovaný, včetně očkování proti FELV. Je negativní na nemoci FELV/FIV. Rád by šel do nového domova s kočičkou Aničkou, protože se mají moc rádi.