Tříbarevná Trixie je asi 6 měsíční milá a mazlivá kočička. Je hravá jako každé kotě, přátelská k druhým kočkám a miluje lidi. Je vhodná do bytu, tam, kde jsou lidé více doma. Je očkovaná.

Mourovano-bílý asi 6 měsíční kocourek Jonatán je přítulný, milý a hravý kocourek. Pochází ze Zbraslavi, z chatové osady, kde se narodil venkovní kočce. V novém domově by byl rád, kdyby měl kočičího kamaráda na hraní. Jonatán je kamarádský a družný kocourek, který má rád ostatní koťata a rád si s nimi hraje. Nyní je vychovávaný v bytě, proto je vhodný zase do bytových podmínek. Jonatán je vhodný do rodiny, kde jsou lidé více doma a kde se mu budou věnovat.

Artuš je třetím z koťat nalezených ve vesnici na Berounsku. Artuš je miláček a mazlíček. Artuš je milý, hravý, malý lumpík. Je očkovaný, asi 2,5 měsíční, zdravý a připravený do nového domova.

Pokud by se vám Artuš zalíbil, volejte na telefon 737 486 474, nebo pište na email djavurkova@volny.cz.

Odetka je sestřičkou Arletky. Je stejně roztomilá a přítulná jako Arletka. Hravá, veselá a nebojácná. Je očkovaná, je asi 2,5 měsíční, je zdravá a pěkná.

Pokud by se vám něžná Odetka zalíbila, volejte na telefon 737 486 474, nebo pište na email djavurkova@volny.cz. Odetce by bylo dobře ještě s dalším kotětem, je to společenská kočička.

Ludvík

Ludvíka a jeho dva brášky ke mě dovezla hodná paní z Kamýku nad Vltavou. Někdo je tam pohodil do příkopu u silnice a nechal samotné. Ludvík se narodil odhadem v červnu. Ludvík je co do velikosti prostřední kocourek z trojice koťat. Je hodný, ještě trošku bojácný a nejistý, ale když ho opatrně pochovám, líbí se mu to. Je hravý a veselý, stále honí myšičky a míčky. Je vhodný spíše do bytových podmínek, pokud by si ho lidé adoptovali do domku se zahradou, musí bydlet převážně doma. V novém domově by byl rád za kočičího kamaráda nebo kamarádku. Adopce s jedním z brášků by se mu moc líbila.

Fredík je jedním ze tří koťat, která se narodila venkovní kočce v Zahradním Městě v Praze. Narodil se v květnu. Fredík je hravý, kamarádský kocourek, největší a nejodvážnější z celé party koťat ze Zahradního Města. Je vůdčím kocourkem, v dospělosti bude určitě dominantní. Ještě se učí mazlení a chování, ale jde mu to dobře, je chytrý a učenlivý kocourek. Je vhodný do bytových podmínek, druhého kočičího kamaráda by v novém domově uvítal.

Morísek je jedním ze tří koťat, která se narodila venkovní kočce v Zahradním Městě v Praze. Narodil se v květnu. Morísek je hravý, kamarádský kocourek, něžný, ještě trochu nesmělý ve vztahu k člověku. Rád se vše učí, je to šikovný kocourek. Je vhodný do bytových podmínek, druhého kočičího kamaráda by v novém domově uvítal.

Sněžánek ke mě dorazil až z jižní Moravy. Sněžánek pochází z nevyhovujícího prostředí, kdy ho lidé nechali před domem bez jídla a pití. Přežíval tam, občas chodil žebrat k místnímu obchodu s potravinami. Sněžánek je velmi kontaktní a mazlivý kocourek, který nezanevřel na lidi. Je vhodný do bytu i domku se zahradou, ale pouze jako kočičí jedináček. Ostatní kočky totiž nemá rád a je na ně zlý. K lidem je úžasně vstřícný a jeho oddanost je podobná psí oddanosti. Sněžánek má potravní alergii, proto musí jíst pouze hypoalergenní krmení.

Malá Shelly pochází ze skupiny koček v jedné vesnici za Prahou. Je tam kočičí kolonie ubohých nekastrovaných koček. Shelly se nechala z tohoto smutného místa plného nouze odnést. Shelly je maličká, velmi hubená kočička. Zatím pořád jí nebo spí. Je hodná a nesmírně vděčná za záchranu. Myslím, že pro Shelly přišla záchrana v posledním okamžiku. Zemřela by tam. Tak doufáme, že se Shelly bude už jen zotavovat a nabírat na váze. Že přežije tu krutou nouzi a hlad vesnické kočky bez domova. Pokusíme se pomoci i dalším kočkám na tomto místě. Zatím máme radost, že jsme zachrá nily She lly. Bude moc hezká, až se zotaví. Je již kastrovaná. K adopci bude po zotavení a plném očkování.

Mikinka ke mě přišla z jedné vesnice za Prahou. Sociálně slabí občané se museli vystěhovat a Mikinka by skončila na ulici. Mikinka je zdravá, asi 5 letá kočička. Mikinka má jedno ouško kratší, jakoby useknuté, zřejmě se jedná o starý úraz, možná jí ouško ukousl pes. Je to ale jen kosmetická vada, žádné onemocnění. Mikinka je zlatíčko, drobná, vrnící kočička, stále se šmajchlující a vděčně ducající hlavičkou. Mikinka není průbojná kočička a u mě se zatím bojí ostatních kočiček. Schovává se před nimi. Určitě by byla šťastná jako jediná kočička v domácnosti. Mikinka je vzhledem ke své drobné postavičce vhodná jako bytová kočička. Bude jí dobře v teple a bezpečí domova. Ven se nehodí. Mikinka je zatím 1x očkovaná.

Černý, asi 6 letý, kocourek Bobešek je velký a hodný kocour. Pochází z jedné vesnice u Dobříše, kde byl bezprizorným kocourkem, který se narodil divoké kočce bez domova. Bobeš je poloplachý kocour, jehož povaha je ovlivněna prostředím, z kterého pochází. K lidem, co zná, je přátelský a rád se nechá pohladit. Cizích lidí se bojí, stresuje ho neznámé prostředí a cizí lidé. V novém domově bude potřebovat trpělivý přístup a čas, aby si zvykl na nové prostředí a nové lidi. Je mírný a klidný. Je vhodný pouze do bytových podmínek, žije v bytě a venku by si už nezvykl. Je velice kamarádský k druhým kocourům a proto musí mít v novém domově kočičího kamaráda. Bobešek je kastrovaný a očkovaný. Pokud by se vám zalíbil, volejte na telefon 737 486 474. Nebo pište na email djavurkova@volny.cz

5 letá kočička Anna pochází ze stavebnin na Dobříši. Žila tam s kocourem Jakubem jako venkovní, nikomu nepatřící kočka. Rodila pravidelně koťata, která pak vlivem špatných podmínek umírala. Aničku, Jakuba i poslední vrh koťat jsem odchytila. Koťata již nové domovy našla, Anička a Jakub ještě ne. Anička je moc hodná kočička, mírná a vděčná. K lidem je Anička zatím ostýchavá, ale již se nechá hladit a líbí se jí to. Asi zažila zlé časy jako venkovní kočka bez domova. Snažím se jí přesvědčit, že všichni lidé nejsou zlí. Jde to sice po malu, ale vím, že Anička již brzy pochopí, že jí už nebude nikdo ubližovat. Anička bude potřebovat klidnou rodinu, která k ní bude mít trpělivý, empatický přístup. Je kastrovaná a očkovaná.

2 letý kocourek Davídek je hodný a hravý kocourek. Pochází z ulice, je trochu opatrný ve vztahu k člověku. Davídek si u mě již dobře zvykl. Je spokojený, hraje si, lehává na posteli či křeslech, dobře a rád papá. Nechá se hladit a začíná se chovat. A již také hlasitě přede. Vím, že Davídek by byl rád hlazený a mazlený, ale stále přemýšlí - není to nebezpečné? Kdyby takový nebyl, na ulici by nepřežil. Tak se snažím, aby se postupně stále více a více osměloval. Jde mu to dobře, je chytrý kocourek. Davídek je krásný koco urek, je plně očkovaný a kastrovaný. Davídek potřebuje citlivého člověka, protože i on je citlivý. Potřebuje hodného kočičího kamaráda, nejraději kocourka stejného věku jako je on sám. Potřebuje najít klidnou domácnost s vnímavými lidmi, kteří budou pokračovat v tom, co já započala, v citlivé převýchově pouličního opatrného kocourka. Je vhodný pouze do bytových podmínek.

Kocour Jakub pochází ze stavebnin na Dobříši. Žil tam společně s kočkou Annou, stal se otcem čtyř koťat: Babetky, Michalky, Míšánka a Mikuláška. Ve stavebninách kočky sice zaměstnanci krmili, ale majitel stavebnin je tam nechtěl. Jakub je hodný, velký, krásný a zdravý kocour. Jen je stále opatrný ve vztahu k člověku. Je mladý, asi 3 letý, kastrovaný. Je zřejmě křížený s mainskou mývalí kočkou, protože má povahu tohoto plemene. Chodí za mnou jako pejsek. Dívá se na mě oddaně. Ale bližší kontakt se mnou zatím nevyhledává. Snažím se mu trp ělivě a nenásilně vysvětlovat, že je u mě v bezpečí. Myslím, že to již ví. Jen to pohlazení mu zatím dělá problémy, vždy uhne. Ale již uhýbá stále pomaleji. Hledám pro něho trvalý, klidný domov. Domov, kde na něho lidé nebudou spěchat, kde pochopí jeho opatrnou povahu. Má velmi rád kočky, proto by v novém domově měl být jeden kočičí kamarád či kamarádka.