Kočky k adopci

Spolek na ochranu zvířat Dobříšsko, z.s. email: djavurkova@volny.cz telefon: 737 486 474

Fio banka: transparentní účet 2301320170/2010

Adopce je možná na základě adopční smlouvy a zaplacení adopčního poplatku.

V adopční smlouvě se nový majitel zavazuje řádně se kočičku starat, pravidelně ji očkovat, pokud ještě není kastrovaná z důvodu věku, tak ji nechat v dospělosti vykastrovat, a v případě změny zdravotního stavu nahlásit tuto změnu telefonicky nebo písemně NEPRODLENĚ našemu spolku.

Pokud majitel adoptovanou kočku již nechce mít, zatelefonuje nám a my ji od něho převezmeme zpět. V žádném případě není možné, aby kočku předával třetí osobě.

Všechny tyto podmínky adopce průběžně kontrolujeme.

Jasmínka 8 měsíční

kastrovaná, očkovaná

Jasmínka se narodila na začátku června ve starém domě toulavé kočičce. Jako jediná z koťat není plachá, vyhledává společnost člověka, neustále vrní a vyžaduje mazlení. Miluje koulodráhy, míčky, je to velmi vděčná kočička, nekonfliktní povahy. Na svůj věk je menší, drobné postavy. Je kompletně očkovaná, odčervená a kastrovaná. Je vhodná do bytových podmínek, protože je drobná a křehká a miluje teplo domova. Je vhodná jako kamarádka k hodné domácí kočičce. Může být adoptována i jako kočičí jedináček, pokud se jí lidé budou věnovat a uspokojí její potřebu hrát si a mazlit se.


PEPINKA 8 měsíční

kastrovaná, očkovaná

Pepinka pochází z venkova, kde žadonila o jídlo. Byla pohublá, nevěděla jak se o sebe postarat. Ostatní kočky venku ji odháněly a tak si lehla pod keř a čekala na pomoc, na záchranu života ....

Pepinka je narozena pravděpodobně v červnu 2018, její váha při přijetí v prosinci byla 1,5 kg, blechy měly v jejím kožíšku rodeo, hlísty lezly z konečníku a z uší ji vytékal hnis. Nyní je Pepinka vyléčená, hezky přibrala a je plně očkovaná a kastrovaná. Pepinka je velmi kontaktní k člověku, neustále vyhledává lidskou společnost a mazlí se. Je vděčná za záchranu. Ve společnosti dalších kočiček je nekonfliktní, přátelská a družná. Ráda objevuje nové hračky a hraje si s nimi. Pepinka bude drobnější postavy, oproti stejně starým kočičkám je o dost menší. Je vhodná do bytových podmínek, zřejmě byla původně bytová kočička. Je vhodná jako kamarádka k hodné domácí kočičce. Může být adoptována i jako kočičí jedináček, pokud se jí lidé budou věnovat a uspokojí její potřebu hrát si a mazlit se.


Jiskřička 8 měsíční

kastrovaná, očkovaná

Jiskřička k nám přišla z venkova. Je přítulná a mazlivá, hned si u nás zvykla a začala se mazlit, stejně jako Hvězdička. Jiskřička je vděčná kočička, ráda papá, ráda se přitulí, ráda se chová. Přišla k nám s kočičkou Hvězdičkou, jsou ze stejné lokality, ale jestli jsou to sestřičky, nevíme. Jsou ale stejně staré a mají se rády. Jiskřička je již po prvním očkování, čeká ji kastrace a potom druhé očkování. Poté bude k adopci. Je vhodná do bytových podmínek, do rodiny, kde jsou lidé více doma, aby Jiskřičce nebylo smutno. Kočičí kamarádka či kamarád jsou velmi vítaní, aby Hvězdičce nebylo doma smutno. Testy FELV/FIV jsou negativní.


Hvězdička 8 měsíční

kastrovaná, očkovaná

Hvězdička k nám přišla z venkova. Je nesmírně hodná a mazlivá, hned si u nás zvykla a začala se mazlit od první minuty. Je vděčná za teplo domova, za plnou misku, za vlídné zacházení. Přišla ještě s kočičkou Jiskřičkou, jsou ze stejné lokality, ale jestli jsou to sestřičky, nevíme. Jsou ale stejně staré a mají se rády. Hvězdička je již po prvním očkování, čeká ji kastrace a potom druhé očkování. Poté bude k adopci. Je vhodná do bytových podmínek, do rodiny, kde jsou lidé více doma, aby Hvězdičce nebylo smutno. Kočičí kamarádka či kamarád jsou velmi vítaní, aby Hvězdičce nebylo doma smutno. Testy FELV/FIV jsou negativní.


Fromek 8 měsíční

kastrovaný, očkovaný

Kocourek Fromek k nám přicestoval z Moravy. Je velký mazlíček a přítula. Má poškozené očíčko, ale není potřeba nic léčit. Fromek se chová, jakoby ani poškozené očíčko neměl, kouká na to zdravé a hraje si jako jakékoliv jiné kotě. Je vhodný do bytových podmínek, nejraději by do nového domova odešel se setřičkou Friduškou, ale není to podmínka adopce. Fromek rád papá a rád se chová. Je roztomilý, hodný a vděčný. Fromek je kastrovaný a plně očkovaný, včetně očkování proti FELV. Je negativní na nemoci FELV/FIV.

Fusík 4 letý

kastrovaný, očkovaný

Černo-bílý kocourek Fusík pochází ze skupiny koček v ulici Na Knížecí. Kočky tam žily v areálu, který se nyní ruší a kočka tam již nemohou být. Fusík je narozen asi v roce 2015. Fusík je zatím bázlivý kocourek, který se učí soužití s člověkem. Je hodný, nenáročný a vděčný. Mazlit se ale nechce. Fusík je kamarádský ke kočkám, proto je vhodný jako kamarád k druhé kočce v rodině. Je vhodný do domku se zahradou, rád by chodil ven. Hledá klidný domov a trpělivé, hodné lidi, kteří by na něho nespěchali a nechali ho žít vedle sebe. Fusík je kastrovaný a plně očkovaný.

Beatka 3 letá

kastrovaná, očkovaná

Kouřová kočička Beatka pochází z jedné vesnice na Berounsku. Narodila se asi v roce 2016. Je hodná, mírná, má spíše submisivní povahu. Ráda se mazlí, ale je ještě trochu nesmělá. Beatka je klidná kočička a je vhodná do klidné, stabilizované rodiny, bez malých dětí a dalších zvířat. Beatka je vhodná do bytu, protože nyní je také v bytovém depozitu, kde si dobře zvykla a je zde spokojená. Je vhodná tam, kde jsou lidé více doma. Má ráda lidskou společnost. Beatka je kastrovaná a plně očkovaná. Testy na FELV/FIV jsou negativní.

Jeník 7 měsíční

očkovaný

Jeník se narodil asi v srpnu 2018. Hodní lidé ho našli v jedné tovární hale společně se sourozenci. Jeník byl zpočátku bojácný, ale to již překonal a je z něho milý a mazlivý kocourek. Je hravý, dobře papá, má rád svou sestřičku Johanku a brášku Justýnka. Jeník je vhodný do bytových podmínek, protože si dobře zvykl v bytovém depozitu a je zde šťastný. Nejraději by byl, kdyby mohl do nového domova odejít se svou sestřičkou či bráškou, ale není to podmínkou. Jeník je kamarádský ke kočkám, proto by v novém domově uvítal dalšího kocourka či kočičku. Jeník je plně očkovaný, testy na FELV/FIV jsou negativní.

Lucinka 3 letá

kastrovaná, očkovaná

Černá kočička Lucinka hledá domov, když je zatím ještě bojácná kočička. Lucinka prožila svůj dosavadní život na ulici. Společně s Miou, Nelinkou a Fusíkem žila v průmyslovém areálu v ulici Na Knížecí v Praze 5. Byly tam tesko domky, parkoviště, různé sklady. A kočky. Hodní lidé je tam krmili. Areál se ale koncem léta rušil, do objektu přijely bagry a kočky tak ztratily svůj domov. Přijali jsme je do péče. Lucinka je mírná, hodná, vděčná kočička. Dobře si přivykla na žití v bytových podmínkách. Je ráda za teplo, vlídné zacházení, klid a za plnou misku. Lucinka totiž moc ráda jí. Když jí, nechá se hladit a líbí se jí to. Vůči nám lidem je zatím ještě opatrná, ale už zjistila, že lidé nejsou zlí. Ráda by se mazlila, ale ještě se tak trochu bojí 😃... Má ráda ostatní kočky, je k nim kamarádská a družná. Lucinka je připravená do adopce, je plně očkovaná, kastrovaná, zdravá kočička. Je vhodná do klidné domácnosti, k trpělivým lidem, k druhé domácí kočičce. Pouze do bytových podmínek, u domku by se zaběhla. Lucinka je vhodná pro trpělivé, empatické lidi.

Theo 2 letý

kastrovaný, očkovaný

Theo, kocourek nalezený v jedné vesnici na Berounsku, se narodil v roce 2017. Theo je mírný, moc hodný, ještě trochu nesmělý kocourek. Theo se rád mazlí, vydrží se chovat jakkoliv dlouho, hlasitě přede spokojeností. Je ale zatím nesmělý vůči dalším kočkám a vůči změnám. Nabízíme ho do klidné domácnosti bez dalších koček a jiných zvířat. Theo má hezký kožíšek s delší srstí, kartáčování mu nevadí. Theo by byl spokojený tam, kde jsou lidí více doma a kde se s ním budou mazlit. Není vhodný do rušné rodiny a k dětem, bál by se hluku a vzruchu. Theo je vhodný pouze do bytových podmínek. Theo je kastrovaný a plně očkovaný. Testy na FELV/FIV jsou negativní.

Mia 6 letá

kastrovaná, očkovaná

Černo-bílá kočička Mia je zlatíčko. Je milá, klidná, hodná, mazlivá a vděčná. Pochází ze skupiny koček, které žily v Praze 5, v ulici Na Knížecí, v tamním průmyslovém areálu. Areál se ruší, kočky by tam zahynuly, proto jsme je převzaly do péče. Mia si rychle a dobře zvykla v bytových podmínkách. Ráda papá, mazlí se a je vděčná za teplo domova. Je vhodná jak do domku se zahradou, tak i do bytu, protože jsme zjistili, že Mia je doma v teple spokojená. Může být adoptována i k druhé kočce v rodině, je zvyklá na společnost koček. Může být i kočičím jedináčkem, pokud se jí lidé budou věnovat a budou se s ní mazlit. Mia je zdravá a čistotná kočička. Mia je kastrovaná, plně očkovaná, včetně očkovaní proti FELV. Je negativní na nemoci FELV/FIV.

Sean 8 měsíční

kastrovaný, očkovaný

Sean pochází z chatové osady na Zbraslavi. Narozen je asi v srpnu tohoto roku. Narodil se tam toulavé kočičce. Sean se zatím bojí a nechce se nechat hladit, ale je hravý a družný. Učí se kontaktu s lidmi. Má rád ostatní koťata, dovádí s nimi a je vůdce skupinky. Je vhodný jen do bytových podmínek, kdyby byl u domku a chodil ven, ztratil by se. Dobře se hodí jako kamarád k domácímu kocourkovi nebo kočičce. Je kamarádský a hodný ke kočičkám. Sean je kastrovaný, plně očkovaný, včetně očkování proti FELV. Je negativní na nemoci FELV/FIV.

Sněžánek 5 letý

kastrovaný, očkovaný

Sněžánek k nám dorazil až z jižní Moravy. Sněžánek je asi 5 letý kocourek. Sněžánek pochází z nevyhovujícího prostředí, kdy ho lidé nechali před domem bez jídla a pití. Přežíval tam, občas chodil žebrat k místnímu obchodu s potravinami. Sněžánek je velmi kontaktní a mazlivý kocourek, který nezanevřel na lidi. Je vhodný do bytu i domku se zahradou, ale pouze jako kočičí jedináček. Ostatní kočky totiž nemá moc rád. K lidem je úžasně vstřícný a jeho oddanost je podobná psí oddanosti. Sněžánek má potravní alergii, proto by měl jíst pouze hypoalergenní krmení. Není očkovaný, protože vzhledem k potravní alergii nemůže být očkovaný. Sněžánek je kastrovaný, testy na FELV/FIV jsou negativní.

Mikinka 6 letá

kastrovaná, očkovaná

Mikinka ke mě přišla z jedné vesnice za Prahou. Sociálně slabí občané se museli vystěhovat a Mikinka by skončila na ulici. Mikinka je zdravá, asi 6 letá kočička. Mikinka má jedno ouško kratší, jakoby useknuté, zřejmě se jedná o starý úraz, možná jí ouško ukousl pes. Je to ale jen kosmetická vada, žádné onemocnění. Mikinka je zlatíčko, drobná, vrnící kočička, stále se šmajchlující a vděčně ducající hlavičkou. Mikinka není průbojná kočička a u mě se zatím bojí ostatních kočiček. Schovává se před nimi. Určitě by byla šťastná jako jediná kočička v domácnosti. Mikinka je vzhledem ke své drobné postavičce vhodná jako bytová kočička. Bude jí dobře v teple a bezpečí domova. Ven se nehodí. Mikinka je kastrovaná a plně očkovaná.

Bobeš 7 letý

kastrovaný, očkovaný

Černý kocourek Bobešek je velký a hodný kocour. Pochází z jedné vesnice u Dobříše, kde byl bezprizorným kocourkem, který se narodil divoké kočce bez domova. Bobeš je poloplachý kocour, jehož povaha je ovlivněna prostředím, z kterého pochází. K lidem, co zná, je přátelský a rád se nechá pohladit. Cizích lidí se bojí, stresuje ho neznámé prostředí a cizí lidé. V novém domově bude potřebovat trpělivý přístup a čas, aby si zvykl na nové prostředí a nové lidi. Je mírný a klidný. Je vhodný pouze do bytových podmínek, žije v bytě a venku by si už nezvykl. Je velice kamarádský k druhým kocourům a proto musí mít v novém domově kočičího kamaráda. Bobešek je kastrovaný a plně očkovaný, včetně očkování proti FELV. Je negativní na nemoci FELV/FIV.

Anička 6 letá

kastrovaná, očkovaná

Kočička Anna pochází ze stavebnin na Dobříši. Žila tam s kocourem Jakubem jako venkovní, nikomu nepatřící kočka. Rodila pravidelně koťata, která pak vlivem špatných podmínek umírala. Aničku, Jakuba i poslední vrh koťat jsem odchytila. Koťata již nové domovy našla, Anička a Jakub ještě ne. Anička je moc hodná kočička, mírná a vděčná. K lidem je Anička zatím ostýchavá, ale již se nechá hladit a líbí se jí to. Asi zažila zlé časy jako venkovní kočka bez domova. Snažím se jí přesvědčit, že všichni lidé nejsou zlí. Jde to sice po malu, ale vím, že Anička již brzy pochopí, že jí už nebude nikdo ubližovat. Anička bude potřebovat klidnou rodinu, která k ní bude mít trpělivý, empatický přístup. Anička je kastrovaná a plně očkovaná.

Davídek 3 letý

kastrovaný, očkovaný

Kocourek Davídek je hodný a hravý kocourek. Pochází z ulice, je trochu opatrný ve vztahu k člověku. Davídek si u mě již dobře zvykl. Je spokojený, hraje si, lehává na posteli či křeslech, dobře a rád papá. Nechá se hladit a začíná se chovat. A již také hlasitě přede. Vím, že Davídek by byl rád hlazený a mazlený, ale stále přemýšlí - není to nebezpečné? Kdyby takový nebyl, na ulici by nepřežil. Tak se snažím, aby se postupně stále více a více osměloval. Jde mu to dobře, je chytrý kocourek. Davídek je krásný koco urek, je plně očkovaný a kastrovaný. Davídek potřebuje citlivého člověka, protože i on je citlivý. Potřebuje hodného kočičího kamaráda, nejraději kocourka stejného věku jako je on sám. Potřebuje najít klidnou domácnost s vnímavými lidmi, kteří budou pokračovat v tom, co já započala, v citlivé převýchově pouličního opatrného kocourka. Je vhodný pouze do bytových podmínek. Davídek je kastrovaný a plně očkovaný, včetně očkování proti FELV. Je negativní na nemoci FELV/FIV.

Jakub 7 letý

kastrovaný, očkovaný

Kocour Jakub pochází ze stavebnin na Dobříši. Žil tam společně s kočkou Annou, stal se otcem čtyř koťat: Babetky, Michalky, Míšánka a Mikuláška. Ve stavebninách kočky sice zaměstnanci krmili, ale majitel stavebnin je tam nechtěl. Jakub je hodný, velký, krásný a zdravý kocour. Jen je stále opatrný ve vztahu k člověku. Jakub je zřejmě křížený s mainskou mývalí kočkou, protože má povahu tohoto plemene. Chodí za mnou jako pejsek. Dívá se na mě oddaně. Ale bližší kontakt se mnou zatím nevyhledává. Snažím se mu trpělivě a nenásilně vysvětlovat, že je u mě v bezpečí. Myslím, že to již ví. Jen to pohlazení mu zatím dělá problémy, vždy uhne. Ale již uhýbá stále pomaleji. Hledám pro něho trvalý, klidný domov. Domov, kde na něho lidé nebudou spěchat, kde pochopí jeho opatrnou povahu. Má velmi rád kočky, proto by v novém domově měl být jeden kočičí kamarád či kamarádka. Jakub je kastrovaný a plně očkovaný, včetně očkování proti FELV. Je negativní na nemoci FELV/FIV.


Frída 8 měsíční

kastrovaná, očkovaná

Mourinka Friduška k nám docestovala, společně s bráškou Fromkem, až z Moravy. Friduška je mazlivá a kontaktní kočička, hravá a veselá. Je vhodná do bytových podmínek, nejraději by šla tam, kde už jednu kočičku či kocourka mají. Friduška vyžaduje pozornost a mazlení, takže se hodí k lidem, kteří jsou více doma. Frída je kastrovaná, plně očkovaná, včetně očkovaní proti FELV. Je negativní na nemoci FELV/FIV.